Psal se rok 1942 a i v tak těžké době, kdy celou Evropou zmítala 2. světová válka, vzniká klub, který přijímá název SLAVIA RADONICE. Svůj název si uchová pouze 6 let, poté se musí přejmenovat na SOKOL RADONICE. Po revoluci počátkem 90. let, se náš klub opět vrací k názvu SLAVIA RADONICE, který si uchovává až do dnes.

Od začátku svého založení až do počátku 90. let má klub pouze tým mužů. Ovšem právě v období po revoluci nastává rozmach mládežnických kategorií. Náš žákovský tým patří v období koncem 90. let a začátkem nového století k nejlepším týmům v okrese. S dorosteneckým týmem to je poněkud složitější a nedostatek hráčů donutí náš klub ke zrušení této kategorie. Lepší zítřky pro dorost přicházejí v roce 2004. To se opět po několika letech zakládá dorostenecké mužstvo, ale další sezónu nedostatek hráčů nutí náš klub opět ke zrušení této kategorie. O rok později se znovu zakládá dorostenecké mužstvo, které náš klub reprezentuje až do dnešní doby.

Žákovská kategorie po menších úspěších začátkem tohoto století, zaznamenala díky nezájmu dětí o fotbal velký pád, který vyústil až ve zrušení žákovské kategorie. V létě roku 2010 se podařilo dát dohromady alespoň několik dětí zapálených do fotbalu a tak v nynější době máme tým mladších žáků.

Tým mužů funguje nepřetržitě od vzniku klubu, období kolem roku 2004 má náš klub dokonce i své „béčko“, které se v současné době pokoušíme dát dohromady a daří se nám to. Naše nově založené „béčko“ má za sebou již podzimní část ve IV. třídě.

Svou pouť začíná náš mužský tým, kde jinde než v „pralesní lize“ tedy ve IV. třídě. Postupu do III. třídy se dočkáváme v 70. letech. V roce 1987 nastává velká reorganizace okresních soutěží a náš tým jde opět do IV. třídy, ze které ovšem počátkem 90. let postupuje zpět do III. třídy. V roce 2002 naši muži postupují do okresního přeboru, ale o rok později následuje sestup zpět do III. třídy a o další rok později následuje znovu postup do okresního přeboru, který se nám podařilo hájit až do roku 2011. V posledních letech naše mužstvo hráčsky posílilo a herně dospělo. Stejně tak se posílilo i zázemí, které je hráčům vytvářeno. V roce 2002 se postavily nové, moderní kabiny a i samotné hřiště a jeho okolí doznaly značných změn v podobě zkvalitnění herní plochy, vytvoření tréninkové plochy s umělým osvětlením, oplocení hřiště, vybudování parkoviště.

Fotbalová sezóna 2010/2011 proto vyústila, pro někoho v nečekaný, pro nás dlouho očekávaný a toužebný postup do krajské soutěže a to do I. B třídy, což je historickým úspěchem našeho klubu SLAVIA RADONICE. Aby náš trávních nedělal v kraji ostudu a byl ještě kvalitnější, proběhlo v létě 2011 vybudování umělého zavlažování herní plochy. K úplné spokojenosti snad už jen chybí více fanoušků, kteří by chodili na utkání podporovat naše hráče.

Závěrem se jistě sluší poděkovat všem, kteří se na úspěchu klubu podíleli. V prvé řadě patří velký dík našemu vedení mužstva a realizačnímu týmu, kteří se o hráče perfektně starají, udržují fotbalové zázemí a chod samotného klubu.

Dále to jsou samozřejmě hráči, kteří svou pílí a vůlí dokázali v sezóně 2010/11 na hřištích vybojovat cenná vítězství dovedli náš klub SLAVIA RADONICE tam, kde je.

V neposlední řadě také patří dík obci a obecnímu úřadu Radonice, bez jejichž podpory by těžko mohl náš klub fungovat.

Ještě jednou díky všem…