Evropou zmítá 2. světová válka

PÍŠE SE ROK 1942

I v tak těžké době, kdy v celé Evropě zuří 2. světová válka, vzniká klub, který přijímá název SLAVIA RADONICE. Po 6ti letech se musí přejmenovat na SOKOL RADONICE. Po sametové revoluci počátkem 90. let, se náš klub opět vrací k názvu SLAVIA RADONICE, který si uchovává až do dnes.

Od svého založení až do počátku 90. let má náš klub pouze tým mužů. Ovšem právě po revoluci nastává rozmach mládežnických kategorií a náš žákovský tým patřil mezi 90. lety a začátkem nového milénia k nejlepším v okrese.

Tým mužů funguje nepřetržitě od vzniku klubu, období kolem roku 2004 má náš klub dokonce i své „béčko“, které se v současné době pokoušíme dát dohromady a daří se nám to. Naše nově založené „béčko“ má za sebou již podzimní část ve IV. třídě.

Svou pouť začíná mužský tým, kde jinde než v „pralesní lize“ tedy ve IV. třídě. Postupu do III. třídy se dočkáváme v 70. letech. V roce 1987 nastává velká reorganizace okresních soutěží a náš tým jde opět do IV. třídy, ze které ovšem počátkem 90. let postupuje zpět do III. třídy. V roce 2002 naši muži postupují do okresního přeboru, ale o rok později následuje sestup zpět do III. třídy a o další rok později následuje znovu postup do okresního přeboru, který se nám podařilo hájit až do roku 2011.

Naproti tomu dorostenců je nedostatek a to nás donutilo zrušit dorosteneckou kategorii. V roce 2004, po několika letech opět zakládáme dorostenecké mužstvo. Avšak další sezónu nedostatek hráčů donutil náš klub opět kategorii zrušit. O rok později znovu zakládáme dorostenecké mužstvo, které náš klub reprezentuje až do dnes.

Žákovská kategorie po menších úspěších začátkem tohoto století, zaznamenala díky nezájmu dětí o fotbal velký pád, který vyústil až ve zrušení žákovské kategorie. V létě roku 2010 se podařilo dát dohromady alespoň několik dětí zapálených do fotbalu a tak v nynější době máme tým mladších žáků.

Během let mužstvo hráčsky posílilo a herně dospělo. V sezóně 2010/2011 jsme vybojovali vytoužený postup do krajské soutěže I. B třídy, což je historickým úspěchem klubu SLAVIA RADONICE.

Také jsme průběžně posilovali hráčské zázemí. – V roce 2002 jsme postavili moderní kabiny a samotné hřiště s okolím doznaly značných změn. Zkvalitnili jsme herní plochy, vytvořili nové tréninkové plochy s umělým osvětlením, oplocení hřiště a vybudovali parkoviště. – V létě 2011 jsme vybudovali umělé zavlažování herní plochy.