STARŠÍ ŽÁCI, 24.4.2022, SLAVIA RADONICE – SPARTAK ČELÁKOVICE 2:1

Slavia Radonice Muži B

Do dnešního zápasu jsme vstupovali po dvou výhrách a chtěli jsme navázat na zlepšené výkony v jarní části sezony. Čekal nás soupeř, který měl většinu hráčů o rok, až dva starší než naši kluci a na podzim nám uštědřil lekci z efektivity a porazil nás 5:1. Tentokrát jsme začali lépe my a už ve 2. minutě jsem zahrávali pokutový kop po faulu na Olího Klapala. Sám faulovaný hráč se postavil k penaltě a s přehledem proměnil – 1:0. Další průběh zápasu byl velmi vyrovnaný a musím pochválit naše kluky, jak se popasovali s vysokými hráči soupeře a nedarovali jim v osobních soubojích vůbec nic. Přesto soupeř do poločasu po ojedinělé akci vyrovnal a do šaten jsem šli za stavu 1:1.

Druhý poločas jsme hráli hru, kterou se chceme prezentovat i do budoucna. Rychlé přihrávky, přenášení hry přes stopery a využití rychlosti našich útočníků při přechodu jeden na jednoho. Ve 40 minutě předvádíme nejhezčí akci zápasu, kdy krajní obránce Dali Beránek nachází milimetrovou přihrávkou střeďáka Vojtu Moudrého a ten posílá nechytatelný pas mezi obránce soupeře, kde využil svou rychlost Kuba Berger a nekompromisně podél brankáře zvyšuje na 2:1. Zbytek zápasu dohráváme většinou na polovině hřišti soupeře a připravujeme si další šance, které bohužel nekončí další brankou. I přesto musím za dnešní výkon všechny kluky pochválit. JEDEME DÁL!!!!!