STARŠÍ ŽÁCI, 14.5.2022, SK Šestajovice – Slavia Radonice 3:4

Dnešní zápas jsme odehráli na hřišti našeho odvěkého rivala a spřáteleného týmu z nedalekých Šestajovic. Namlsaní po výhře v minulém týdnu jsem do zápasu vstoupili s myšlenkami, že se nám nemůže nic stát a soupeř se porazí sám. Šestajovice nás od začátku svou aktivní hrou zatlačili na naši polovinu a přecházeli přes naše nekoncentrované beky do rychlých protiútoků, z nichž jeden 10. minutě proměnili – 1:0 pro domácí. Obdržená branka nás probrala z laxního výkonu a zrychleným přechodem do útoku jsem v rozmezí 15. – 22. minuty dvěma střelami Vojty Moudrého z poza hranice velkého vápna otočili výsledek. Soupeř však nepřestával se svými rychlými výpady a ve 26. minutě provětral naši obranu a po samostatném úniku vyrovnal. Ve 30. minutě jsme se po samostatném úniku Kryštofa Vejběry dostali do poločasového vedení 2:3.

Druhý poločas pokračuje hezký fotbal od obou mužstev s útoky a brankovými příležitostmi na straně domácích i té naší. V 56. minutě píská rozhodčí spornou penaltu proti našemu týmu, kterou náš brankář vyrazil, bohužel jen k nohám střelce, který na druhý pokus dotlačil míč do naší sítě – srovnáno 3:3. V poslední čtvrthodince se ukázala morální síla našeho týmu a po dvou neproměněných šancích se do míče opřel ze 30 metrů Vojta Moudrý a završil svůj dnešní HATTRICK. Vedení už jsme nepustili a slavíme v pořadí již 6. vítězství a potvrzujeme 1.místo v průběžné tabulce.

Příští víkend máme volno, nabereme síly a zkusíme v následných dvou zápasech potvrdit rostoucí formu dalšími výhrami.