11.3.2023, ZIMNÍ LIGA, STARŠÍ ŽÁCI, SLAVIA RADONICE – SK TŘEBORADICE 7:4

Druhý sobotní zápas nás čekal soupeř z nedalekých Třeboradic, který je průběžně 2. v pražském přeboru starších žáků a v zimní lize je v první polovině tabulky. Do zápasu jsem vstoupili velmi aktivně a přehrávali soupeře hlavně rychlou kombinací. Dařilo se nám díky rychlosti našich hráčů přecházet soupeřovi obránce 1:1 a první poločas jsme vyhráli 5:1.

Do druhé půle jsem vstoupili s myšlenkami, že je zápas vyhraný a nemůže se nic stát. Naši chlapci přestali hrát týmově, což se projevilo hlavně tím, že si většina kluků chtěla dát branku a tahali míče do samostatných akcí. K tomu jsem našimi chybami v obraně a dvěma hrubkám našeho brankáře nabídli soupeři laciné branky a náhle byl výsledek v 50. minutě 5:4 pro nás.

Naštěstí si naši hráči uvědomili své chyby a posledních deset minut opět začali hrát naši kombinační hru a přidali ještě dvě branky. Zápas jsme vyhráli, ale velkým poučením pro nás je průběh, kdy jsem se přestali koncentrovat a zdramatizovali si jasně rozehraný zápas.