5.11.2023, MLADŠÍ DOROST, FK JIRNY – SLAVIA RADONICE 3:1

K zápasu do Jiren jsme opět odcestovali s několik omluvenkami, proto jsem povolal 3 kluky ze Starších žáků.

Zápas jsme začali hrůzostrašně a již v první minutě inkasujeme po dalekonosné střele domácího útočníka. Pár minut nám trvá, než se vzpamatujeme a postupně přebíráme tempo hry na naše kopačky. Daři se nám kombinace, přehráváme soupeře ve středu pole a vytváříme se několik šancí, které bohužel nedokážeme proměnit a poločas výsledkově prohráváme 1:0.

Do druhého poločasu vstupujeme zlepšeným pohybem a tlakem na soupeřovu branku, ale opět bez výraznějšího ohrožení branky. Naopak soupeř po dlouhých nákopech a nedůslednosti našich obránců využívá téměř každou střelu na branku a v 67. minutě prohráváme o 3 branky. O pár minut později snižujeme náhodným golem, kdy se odkop domácího obránce odrazí od Daliho Nováka a zapadne přes gólmana do brány.

Opět se potvrdilo, že nedokážeme plnohodnotně nahradit kluky, kteří na zápas nemohli a hlavním bodem neúspěchu je neproměňování i vyložených šancí. Alespoň víme, na co se zaměřit a postupovat krůček po krůčku ke zlepšení.